Zajišťování závitů

anareobní zajištění

anareobní zajištění

Dobrý den,

můžete mi prosím zkusit poradit, který z produktů Loctite je vhodný na zajišťování metrických závitů v modelařině (ocel nebo hliník, závity velikosti M2 – M5). Produkt zasychá na vzduchu, je modré barvy, vymezuje vůli v závitu a zajišťuje spoj proti povolení. Přitom není následně obtížné spoj povolit.

Šrouby se aplikují s již zaschlým lepidlem (viz. foto). Zkoušel jsem Loctite 242 – ten je sice modrý, ale není to on, na vzduchu totiž vůbec nezasychá. Který z produktů Loctite má výše popsané vlastnosti?

Předem děkuji za odpověď.
————————————————————————

Dobrý den,

Zajišťovače šroubů (závitů) jsou anaerobní produkty, vyznačují se především tím, že na vzduchu nezasychají. Vytvrzují za nepřístupu vzduchu (nebo v kontaktu s aktivátorem) mezi dvěma kovovými povrchy různou rychlostí podle typu lepidla Loctite.

To co je na fotce v příloze je produkt který se nanáší speciální technikou přímo ve výrobním závodě k tomu určeném. Dělá se to na zakázku většinou pro prvovýrobce kterým usnadňuje montáž. Aplikované lepidlo je ve formě mikrokapslí, na první pohled se zdá být suché, ovšem po montáží se z mikrokapslí uvolní tekutý zajišťovač, který závit zajistí. Má stejnou funkčnost jako např. produkt pro zajištování závitů Loctite 243.  Vyplácí se až od tisícových sérií.

S přáním pěkného dne,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*